Tanec a naše zdraví

 

Při správném provádění tanečních prvků se můžete dočkat velmi příznivých zdravotních účinků. Díky pohybům, které jsou pro orientální tanec charakteristické, dochází k uvolnění zatuhlého svalstva, odblokování páteře a tím k zmírnění nebo dokonce úplnému odstranění bolesti zad. Orientální tanec je také velmi vhodným pomocníkem při léčbě neplodnosti, klimakterických a menstruačních potížích. Posiluje břišní svaly a pánevní dno a má příznivý vliv na trávící ústrojí. Uvolňuje stres a úzkost.

 

I z estetického pohledu jsou účinky orientálního tance nezanedbatelné. Přirozeným a velmi příjemným způsobem jsou tvarovány problémové partie, zlepšuje se držení těla, zapojuje se, procvičuje a zpevňuje svalstvo, které normálně při běžném chodu nepoužíváme. Dochází k daleko lepší koordinaci pohybů.

 

Co osobně považuji za nejdůležitější věc u orientálního tance je radost, kterou přináší. Pocit ženskosti a atraktivnosti přenesené z tanečního sálu do běžného života. Troufám si říct, že prostřednictvím orientálního tance se zvyšuje ženám sebevědomí, cítí se krásnější a přitažlivější.