Kurzy

 

Co nabízím na svých hodinách

Své kurzy přizpůsobuji různým pokročilostem. Proto se vám nemůže stát, že přijdete na svou hodinu a budete „mimo“.

 Každá hodina začíná rozcvičkou. Zopakujeme naučené prvky z předchozích lekcí a přidáme nové. Z probraných prvků následně skládáme krátké kombinace, které poté využíváme v choreografiích. Ty jsou samozřejmě také sestavovány tak, aby byly zvládnutelné pro danou pokročilost. Konec hodiny patří improvizaci. To proto, aby si žačky samy mohly vyzkoušet prvky a kombinace, které se na hodinách naučily. Nezbytnou součástí každé hodiny je také závěrečné protažení.

 

Společné začátky

Pokud se vám hned napoprvé nepodaří novou kombinaci zatančit tak, jak si představujete, nestresujte se. Jsou pohyby, které se musí „zažít“. Nikdy vás nebudu nutit do prvku, který je vám nepříjemný. Orientální tanec nebolí. Pokud by vám snad přece jen nějaký pohyb působil problémy či bolest, potřebuji to od vás slyšet. Společně můžeme přijít na důvod potíží.

Mým největším přáním je, abyste odcházely z mých hodin spokojené, odpočaté a odreagované. Abyste alespoň na hodinu zapomněly na svoje problémy a starosti. Doufám, že vás mé hodiny obohatí nejen tancem, ale třeba i novým přátelstvím. Sama mám to štěstí, že neustále nacházím výborné kamarádky ve svých žačkách. Přátelská atmosféra na hodinách je pro mě jednou z velmi důležitých věcí.

 

Pro koho je orientální tanec vhodný

Orientální tanec není omezen věkem, postavou ani předchozími tanečními zkušenostmi. Můžete tančit ať je vám deset, nebo sto let. Ať jste hubená, nebo máte pár faldíků navíc. A že jste neprošla v mládí baletem či jinou taneční průpravou? Nevadí. Moje pohybová průprava začala ve fotbalovém družstvu a při hodinách juda.

Důležité je, že je vám při tanci dobře a že se při něm usmíváte. Úsměv je koneckonců naší nejcennější rekvizitou.

 

Co si přinést na první hodinu

Určitě pro vás bude důležité pohodlné oblečení. Pro začátek postačí legíny, přiléhavé tričko, nebo top a taneční piškoty, nebo jen obyčejné ponožky. Nejsou příliš vhodná plandavá trička. Ty mi zabraňují v kontrole správnosti vámi prováděných prvků. Pokud se ráda zdobíte, zde máte vhodnou příležitost. Určitě si budete chtít časem pořídit taneční sukni, penízkový šátek, nebo zajímavý šperk. V tomhle ve mně najdete velkou obdivovatelku. Orientální tanec má tu výhodu, že se při něm můžete cítit jako princezna. A tou jsme přece v dětství chtěly být všechny.